Fungujú naozaj bieliace pásiky na zuby?

Zdieľať
Fungujú naozaj bieliace pásiky na zuby?
Fungujú naozaj bieliace pásiky na zuby? Foto: bieliace-pasiky.com

Bielenie zubov je v súčasnosti veľmi populárne, pretože každý chce mať krásny biely úsmev, ktorý sa hodí k jeho letnému opáleniu. Rozjasnenie zubov je skvelý spôsob, ako zlepšiť svoj úsmev a tiež vám dodá sebavedomie.

Bieliace pásiky na zuby sú len jednou z mnohých metód bielenia zubov, ktorú možno ľahko zakúpiť online, ale keďže je k dispozícii množstvo ďalších možností, nie je dôvod nevyskúšať rôzne procedúry.

Fungujú naozaj bieliace pásiky na zuby?
Fungujú naozaj bieliace pásiky na zuby? Foto: bieliace-pasiky.com

Fungujú bieliace pásiky na zuby?

Bieliace pásiky sú vyrobené z pružného materiálu potiahnutého peroxidom vodíka alebo karbamidu a lepidla, ktoré ich pevne udrží na mieste. Peroxid vodíka pri kontakte so zubami oxiduje, čím sa zuby vybielia. Karbamidový peroxid funguje podobne, ale obsahuje kyselinu, ktorá tiež rozbíja škvrny.

Ako dlho trvá bielenie bieliacimi pásikmi?

Väčšina bieliacich pásikov sa dodáva v baleniach po 28, čo znamená jeden pásik na rad zubov na 14 nocí. Zvyčajne človek nosí prúžky asi pol hodiny pred spaním a zvyčajne si môže všimnúť rozdiel v belosti svojich zubov už v prvom týždni. Nie sú však účinné na škvrny spôsobené antibiotikami a nezosvetľujú zubné náhrady.

Profesionálne bielenie zubov

Fungujú teda bieliace pásiky na zuby naozaj? Odpoveď je – áno. No môže aj spôsobiť poškodenie zubov a oslabenie ďasien. Profesionálne bielenie zubov síce stojí viac, ale s tým je spojený dohľad skúseného zubára a kvalita výrobku, ktorá ďaleko prevyšuje všetko, čo si môžete kúpiť bez receptu.

Zubný lekár nanesie na zuby bieliaci gél a na aktiváciu procesu sa použije špeciálne laserové svetlo. Zuby sa zosvetlia o niekoľko odtieňov a je to skvelé riešenie pre každého, kto má v blízkej budúcnosti dôležitú udalosť.

Sú všetky bieliace produkty rovnaké?

Prítomnosť rovnakých zložiek v bieliacich pásikoch neznamená, že sú zameniteľné. Každý bieliaci prípravok má ako hlavnú zložku peroxid, ale tým sa podobnosti končia. Okrem primárnej bieliacej látky majú vplyv aj ďalšie chemické látky. Napríklad počas profesionálneho ošetrenia môže zubný lekár použiť fluorid, ktorý pomáha predchádzať zhoršovaniu kvality skloviny a predchádza zubnému kazu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané